Võida nutitelefon Uudistooted Kulleriteenus Makseviisid Oluline info Kontakt
|
Skype chat
|
|


Oluline info Kuidas valida? Milline multikeetja valida?
Milline multikeetja valida?

Multikeetjas valmistatud road maitsevad kindlasti ka kõige nõudlikumale kriitikule, ja isegi algajad saavad nüüd hakkama ka kõige keerulisemate retseptidega. Üks seade asendab lihtsasti tervet rida köögiseadmeid, hoiab kokku Teie aega ja rahuldab Teie mistahes kapriise. Valige Teid huvitav retsept, laadige masinasse koostisosad ja toimetage rahulikult, samal ajal kui multikeetja teeb süüa, lülitab ennast ise välja ja hoiab toidu soojas nii kaua, kui vaja.

Maht ja võimsus

Multikeetja valik sõltub eelkõige sellest, kui tihti ja mitme inimese jaoks Te kavatsete süüa teha.

Kui Teie pere on suur (4 või enam inimest), tasuks Teil tähelepanu pöörata vähemalt 6-liitristele ja enam kui 860 W võimsustele multikeetjatele.

3–4 inimesega peredele sobib seade võimsusega 700–860 W ja mahuga 4–5 l.

Ühe inimese või perepaari jaoks on ideaalne multikeetja mahuga 2–3 liitrit ja võimsusega kuni 860 W.

Pidage meeles, et mida suurem võimsus, seda kiiremini valmib toit, samas aga kulub selleks rohkem elektrienergiat.

Kausi materjal ja pind

Raske öelda, milline multikeetja on parem – kas see, mille kauss on teflon– või siis keraamilise kattega, mõlemal on oma plussid ja miinused. Näiteks on nakkumisvastane teflonpind termiliste kõikumiste suhtes vastupidav ja peab vastu kuni 3 aastat. Sellist kaussi võib pesta nõudepesumasinas, samas on seda ka lihtne kriimustada, kui kasutada valesid kööginõusid, mis ei ole multikeetja jaoks ette nähtud.

Veenduge kindlasti selles, et multikeetjaga käiks kaasas kausihoidja, mis aitab Teil kaussi seadmest ohutult välja võtta.

Baasprogrammid


Multikeetjatel võib olla 6–50 programmi, millest 6 on
baasprogrammid ehk siis on need kõikides multikeetjates olemas.

Programm „Piimapuder“ on mõeldud pudru valmistamiseks piima baasil mistahes kruupidest;


Programm „Tatar“ sobib mistahes kruupide ja teraviljade keetmiseks;


Multikeetja programm „Aurukeetja“ aitab valmistada erinevaid tervislikke roogasid lihast, kalast, juurviljadest ja kruupidest;


Lisaks saab multikeetjas valmistada suppe – rammusat puljongit, mõnusat toitvat borši, jms. Samuti sobib see programm kompottide valmistamiseks;


Multikeetja programmide seas on tõeliseks leiuks režiim „Hautamine“, mis aitab multikeetjal ellu viia kuitahes keerulisi retsepte igale maitsele;


Multikeetjas saab lihtsasti kala või liha praadida – programmi „Praadimine“ abil.
Funktsionaalsus

Lisaks multikeetja peamistele töörežiimidele on kasulik programm „Multikokk“, mis võimaldab Teil automaatselt seadistada toiduvalmistamise aega ja temperatuuri ning aitab valmistada Teie lemmikroa.

3D-soojendus multikeetjas kontrollib automaatselt toiduainete soojustöötlemist kõikidelt külgedelt, mis aitab säilitada neis vitamiine ja mikroelemente.Kui Teil pole palju aega kokkamisega tegelemiseks, valige multikeetja funktsiooniga “Viitstart“.

Selline programm lubab toiduvalmistamise algust edasi lükata Teile sobivale ajale, näiteks saate hommikul multikeetjasse laadida liha, riisi ja juurvilju, ning õhtul koju tulles ootab Teid ees maitsev aromaatne pilaff, mis püsib tänu „Automaatsoojendusele“ soe.

Multikeetjasse sisseehitatud taimer annab Teile märku, kui roog on valmis.

Disain

Lõpetuseks tasuks veel öelda paar sõna esteetilise külje kohta. Laia valiku multikeetjate seast saate valida Teile meeldivas toonis plastkorpuse, mis sobib kenasti Teie köögimööbli ja olmetehnikaga.

Vastupidav displeiga
metallkorpus näeb efektne välja moodsas köögis ning näitab multikeetja omanikule kogu vajalikku infot toiduvalmistamise kohta, mis lihtsustab tunduvalt toidutegemise protsessi.

Kokkuvõte
Selleks, et paremini aru saada, milliste näitajatega multikeetjat vajate, toome võrdluseks mõned multikeetjad. Näiteks suppi või vormiroa kolmele inimesele valmistab nii metallist kui plastist multikeetja võimsusega 700–860 W ning mahtuvusega 4–5 liitrit. Kui aga armastate õhtuti peale tööd külalisi kostitada, siis sobib Teile imehästi multikeetja mahtuvusega 6 liitrit ja võimsusega 860 W, mis valmistab sellesse eelnevalt sisselaetud koostisosadest isuäratava prae. Üksainus multikeetja saab hakkama sadade retseptidega ka ilma Teie juuresolekuta!
Boonus 1: Vormiroog

Selle valmistamiseks läheb vaja järgmisi koostisosi:

 • Munad 4 tk.
 • Suhkur ¾ klaasi
 • 0,5 kg kohupiima
 • Keefir 1 klaas
 • Manna 0,5 klaasi
 • Vanillsuhkur 1 teelusikas
 • Kergitusaine 1 teelusikas
 • Näpuotsatäis soola
 • Rosinad, sukaadid, kuivatatud puuviljad vastavalt maitsele.

1. Määrige multikeetja seinad margariini või võiga.
2. Kloppige munad vahule.
3. Lisage munavahule suhkur ja jätkate kloppimist.
4. Lisage munavahule kohupiim, keefir, kergitusaine, manna, vanillsuhkur, rosinad ja kuivatatud puuviljad ning sool. Segage.
5. Kallake taigen multikeetjasse ja küpsetage 45 minutit.

Tulemusena saate maitsva ja väga õrnamaitselise vormiroa kogu perele.

Boonus 2: Liha juurviljadega


Vaja läheb järgmisi koostisosi:
 • Sealiha ~500 g
 • 3 kartulit
 • Kapsas 150–200 g
 • Šampinjonid
 • Toiduõli 2 sl.
 • Tomatipasta 1 sl.
 • Sibul
 • Koor 2 sl.
 • Sool ja pipar vastavalt soovile

Lõigake liha viiludeks. Et liha oleks õrnem, võib seda tampida.

Kallake multikeetja kaussi õli ja asetage sinna liha ja sibul, lisage soola ja pipart. Seadistage multikeetja režiimile „Praadimine“ 20 minutiks.

Selle aja jooksul pange valmis ülejäänud aedviljad, mida tuleks lisada 20 minuti möödudes. Seejärel tuleks multikeetja seadistada režiimile „Hautamine“ üheks tunniks. Tunni möödudes lisage multikeetjasse koor ja tomatipasta ning laske roal mõned minutid hautada.

Head isu!

Kõiki multikeetjaid näete siin.

 
 
Võrdlusesse on lisatud 0 toodet
Võrdle
Eemalda
Tarnevõimalused | Maksevõimalused