Uudistooted Kulleriteenus Makseviisid Oluline info Kontakt
|
Skype chat
|
|


Oluline info Kuidas valida? Milline autokaamera valida?
Milline autokaamera valida?


Autokaamera on tänapäeva autos asendamatu seade. Teel tekib erinevaid olukordi, eriti suuremates linnades. Kui olete ettevaatlik autojuht ja soovite endale liiklusolukordade puhuks veidi rohkem kindlustunnet, vajate autokaamerat. See kompaktne seade salvestab kõik teel toimuva ning ei jäta kahtllusi juhtunu põhjustes. Samas on autokaamerad viimaste aastatega tehniliselt nii palju edasi arenenud ning neile lisatakse pidevalt nii suurel hulgal erinevaid lisafunktsioone, et hinna ja kvaliteedi ideaalse suhtega seadet on üpris keeruline valida. Antud artiklis püüame siiski paika panna need viis omadust, millele tuleks autokaamera valikul kindlasti tähelepanu pöörata.

Resolutsioon


Videokvaliteet on autokaamerate valiku puhul vast kõige olulisem näitaja. Üldiselt on tänapäeval kõige populaarsemad autokaamerad resolutsiooniga HD (1280х720) ja Full HD resolutsiooniga 1920×1080.

Peale selle võib leida ka VGA videoformaadiga mudeleid, kuid selliste seadmete salvestused jätavad paremat soovida.

Paljud odavamad kõrge resolutsiooniga autokaamerad on üsna kesise sensoriga – 0,3 megapikslit – mis lihtsalt venitab kujutise välja 1920х1080 resolutsioonini. Tähtis on silmas pidada seda, et hea resolutsiooni korral peab sensor olema vähemalt 2 megapikslit.

Vaatenurk


Autokaamera optimaalseks vaatenurgaks on 120 kraadi. Sellisel juhul salvestab autokaamera mitte ainult teel, vaid ka teeäärel toimuva. Hea vaatenurk ja kvaliteetne kujutis võimaldavad eristada teemärke ning fikseerida kõiki liiklusosapooli ning autode numbrimärke.

Autokaamerat valides proovige järele, millise resolutsiooni annavad erinevad vaatenurgad. Tihtilugu on nii, et tootja poolt märgitud maksimaalset vaatenurka 120–140 kraadi on võimalik kätte saada ainult madala kvaliteediga salvestuse korral.

Ei ole mõtet jahtida ka väga suurt vaatenurka, kuna tavaliselt jääb äärtest pilt udusemaks ja palju kasu sellisest salvestusest Te ei saa.

Mälumaht ja salvestusrežiim

Enamikel juhtudest on autokaamera sisseehitatud mälu väike või siis puudub üldse. Seepärast kasutatakse autokaamerates SD/microSD/SDHC ja muud tüüpi mälukaarte. Tavaliselt toetavad autokaamerad mälukaarte mahuga 8 kuni 32 GB, kaasaegsemad mudelid ka 64 GB.

Mida suurem mälumaht, seda parem. Seda, kui kiiresti mälukaart täis saab, mõjutab salvestatava video kvaliteet ning formaat.

On olemas kaks peamist videosalvestuse formaati: MPEG4 ja H.264.

H.264 on formaat, mis võimaldab tõsta video kokkupakkimise kvaliteeti, st video võtab mälukandjal vähem ruumi, säilitades seejuures kujutise suurt resolutsiooni ning head värviedastust. MPEG4 jääb antud juhul alla, samas on selle salvestusformaadiga autokaamerad tavaliselt odavamad.

Ekraan


Tänu ekraanile on võimalik salvestisi otse seadmelt vaadata. See on väga mugav, kuna kujutise kuvamiseks ei ole seadet vaja arvutiga ühendada.

Erinevate autokaamerate ekraanidiagonaalid kõiguvad 2 ja 2,7 tolli vahel ning on valmistatud LCD või TFT tehnoloogiaid järgides.

Tähelepanu tasuks pöörata ekraani ehitusele. Väga mugavad on klapiga ekraanid, millelt saab videot vaadata ilma, et peaks autokaamera kinnituse seest välja võtmata.

Kinnitus ja toide


Autokaamera kinnitatakse auto esiklaasile iminapp-kinnituse või spetsiaalse kleeplindi abil.

Iminapp-kinnituse eeliseks on autokaamera kiire ja lihtne asukohavahetus. Samas on selline kinnitus võrreldes kleeplindiga nõrgem ja ei pruugi künklikul teel vastu pidada.

Spetsiaalse kleeplindiga kinnitus on töökindlam, ning kuigi autokaamera asukoha muutmine esiklaasil võib osutuda keeruliseks, peab see iminapp-kinnitusest palju kauem vastu.

Autokaamera saab vajalikku toidet voolukaabli kaudu. Mõned autokaamerad on varustatud akuga, mis on hea variant siis, kui autokaamerat peaks kasutatama väljaspool autot, näiteks kasutades seda videokaamerana või siis liikumisandurina auto parkimise ajal.

Muud võimalused ja funktsioonid

G-sensor
Paar sõna tasub öelda ka G-sensori kohta. Antud sensor reageerib ülekoormusele nagu näiteks järsk pidurdus, kiirendus või pööramine, mida autokaamera loeb potentsiaalseks avariiolukorraks ja tähistab jooksvat salvestust kui kaitstud videot. Sellist salvestust ei ole võimalik hiljem kustutada või üle kirjutada.

Liikumisandur
Kasulikuks võib osutuda ka liikumisandur, millega on varustatud mõned autokaamerate mudelid. See reageerib liikumisele väljaspool autot, alustades koheselt automaatselt salvestamist.


GPS
Kiiruse jälgimiseks või ka lihtsalt marsruudi salvestamiseks valige autokaamera, millel on olemas GPS-funktsioon. Peale salvestamist saab teekonda seostada Google Maps kaartidega ning hiljem teiste inimestega jagada või siis lihtsalt edaspidiseks kasutamiseks salvestada.


Kõiki autokaameraid saab vaadata siin.

 
 
Võrdlusesse on lisatud 0 toodet
Võrdle
Eemalda
Tarnevõimalused | Maksevõimalused