Võida Galaxy Watch 4 Uudistooted Kulleriteenus Makseviisid Oluline info Kontakt
|
Skype chat
|
|


Oluline info Kuidas valida? Milline MP3-mängija või MP4-mängija valida?
Milline MP3-mängija või MP4-mängija valida?


Paljud armastavad kuulata oma lemmikmuusikat ja vaadata lemmikvideosid. Kuid tänapäeva kiires elurütmis jääb selleks mõnikord liiga vähe aega. Selliste inimeste jaoks on olemas hea lahendus – erinevad audio– ja videofailide kandjad, mida kasutatakse kõrvaklappidega (pleierid) ning mis on väga mugavad ja kompaktsed. Kuidas aga valida just Teile kõige paremini sobiv mängija? Sellest räägimegi käesolevas artiklis. Saate teada, mida kujutavad endast MP3– ja MP4-mängijad ja kuidas valida endale see õige.

Kõigepealt teeme selgeks, mida tähendavad lühendid MP3 ja MP4.

Lühidalt öeldes sisaldavad MP3-failid endas heliinformatsiooni, MP4-failid aga nii videot kui heli. See tähendab, et inimestele, kes tahavad endaga alati kaasas kanda oma lemmikmuusikat, sobib suurepäraselt ka kõige tavalisem MP3-mängija. See on väga kompaktne ja mugav, mõni mängija on lisaks varustatud spetsiaalse klambriga, et oleks lihtsam see riiete külge kinnitada. Tavaliste MP3-mängijate aku peab laadimiskordade vahel üsna kaua vastu, kuid sellevõrra on neil vähem funktsioone, mis ongi nende peamiseks puuduseks.

Kui aga soovite mitte ainult muusikat kuulata, vaid ka vaadata videoklippe
(näiteks muusikavideosid), mängida mänge, talletada ja vaadata fotosid, siis tuleks Teil valida MP4-mängija.

Järgnevalt vaatleme, mis põhimõttel mängijad töötavad.

On olemas kaks moodust, kuidas muusikat mängijasse tõmmata. Näiteks saab oma arvutis juba olemasolevaid faile alla laadida või siis tõmmata need eelnevalt arvutisse mõnelt veebisaidilt. Enamikul МР3-mängijatest on juba olemas sisseehitatud tarkvara muusika konverteerimiseks МР3-formaati. Veebisaidid, mis pakuvad muusikat allalaadimiseks, panevad tavaliselt välja mängijas taasesitamiseks sobivas formaadis failid. Kõik, mida Teil vaja läheb, on võrguühendus ja arvuti.

МР3-mängijad
  • Võimaldavad mängida hea helikvaliteediga faile. Seade on väike, tänu millele mahub MP3-mängija taskusse või siis saab seda klambriga vöö külge kinnitada.
  • Võimaldavad talletada suurt hulka faile – isegi lihtsamate mudelite mälu mahutab sadu helikompositsioone. Mida suurem mälumaht (mõõdetakse gigabaitides), seda rohkem helifaile võib mängija mälus hoida.
  • Mõned tootjad pakuvad erinevaid mängijate tarvikuid. Näiteks kaitseümbrised, vahetatavad paneelid, autolaadijad ja raadiosaatjad – kõik selleks, et muuta Teie mängija isikupärasemaks.
MP4-mängijad


  • Võimaldavad Teil mängijasse laadida ja vaadata fotosid, videoid, täispikki filme ja muusikat. Erinevad mängijad toetavad erinevaid failiformaate, seetõtte tuleks kasutusjuhend eelnevalt tähelepanelikult läbi lugeda ja veenduda selles, et mängija on võimeline esitama Teile vajalikke failitüüpe.
  • Nagu ülalpool mainitud, on MP4-mängijate puhul oluline teada, milliseid failiformaate mängija lugeda oskab. Levinud on arusaam, et mida rohkem failiformaate mängija toetab, seda parem, ja see ka kõlab loogiliselt. Kuid kõige otstarbekam oleks siiski endale selgeks teha, milliseid failiformaate kasutate kõige sagedamini just Teie. Standardne toetatavate formaatide nimekiri on tavaliselt järgmine: МРЗ, OGG, WMA, WAV ja AAC.
  • Tavaliselt on MP4-mängijad suuremad kui MP3-mängijad, kuna on varustatud ekraaniga fotode ja videoklippide vaatamiseks.
  • MP4-mängijad erinevad ka ekraani suuruse poolest. Soovitatav on valida mudel, mille ekraanidiagonaal on vähemalt 2,5 tolli – siis ei väsita videode vaatamine silmi üleliia. Loomulikult on olemas ka väiksema ekraanidiagonaaliga mängijaid, nad on odavamad, kuid selleks, et nii väikesel ekraanil filmi vaadata, peab silmi pingutama.
  • Neil on tavaliselt suurem mälu, kui MP3-mängijatel, mis võimaldab talletada rohkem videoid, fotosid ja muusikat. Mõnedel mudelitel on isegi võimalik mänge mängida.
Tehniliste näitajate poolest on kaasaegseid mängijaid võimalik jagada kahte suurde gruppi:

1. Flash-
pleierid (mälukandjaks on välkmälu)
2. HDD-
pleierid (infot talletatakse sisseehitatud kõvakettale).

Flash-pleierid jagunevad omakorda MP3-pleieriteks ja MP4-pleieriteks.
Flash-pleierid

Välkmälul töötavate pleierite eeliseks võib lugeda nende piisavalt väikesed mõõtmed ja kaal ning keeruliste mehhanismide puudumine. Viimane muudab nende hinna väga meeldivaks, lisaks on sellised seadmed vastupidavad, löögikindlad ja üldse kasutajasõbralikud. Paljud sellised pleierid on lisaks varustatud diktofoni ja FM-raadioga. Reeglina on sellised MP3-mängijad varustatud väiksemapoolse monokroomse või värvilise displeiga, kuid on olemas ka selliseid mudeleid, millel displei puudub.

Flash-pleierid töötavad kas patareil või akul. Kui armastate reisida või matkata, siis soovitame valida patareidel töötav mudel. Akul töötavad pleierid kestavad 10 kuni 30 tundi olenevalt konkreetsest mudelist. Flash-pleierite mälumaht ületab harva 16 GB. See on täiesti korralik mälumaht, arvestades seda, et tüüpilise helifaili suurus on keskmiselt 3–4 MB.

HDD-mängijad


Sisseehitatud kõvakettaga mängijad erinevad oluliselt Flash-pleieritest. Nad on suuremad ja palju raskemad ning ka maksavad rohkem. Tavaliselt on sellised mängijad varustatud pea sama paljude funktsioonidega kui nutitelefonid. Seejuures peavad nad laadimiseta kaua vastu, kuna peaaegu kõik sellised mängijad on varustatud väga suure mahutavusega akuga, mõned neist töötavad ka adaptriga. Üks tänapäeval enimtuntud sisseehitatud kõvakettaga mängija on muidugi iPod Touch. Sellel on olemas kõik nutitelefonile iPhone omased funktsioonid (isegi disain on neil kahel seadmel sama), välja arvatud sisse– ja väljahelistamise funktsioon.

Kõiki
MP3-mängijaid saate vaadata siin, MP4-mängijad leiate siit.

 
 
Võrdlusesse on lisatud 0 toodet
Võrdle
Eemalda
Tarnevõimalused | Maksevõimalused