Võida nutitelefon Uudistooted Kulleriteenus Makseviisid Oluline info Kontakt
|
Skype chat
|
|


Oluline info Kuidas valida? Milline elektripliit/keraamiline pliit valida?
Milline elektripliit/keraamiline pliit valida?

Pliidiplaadi tüüp

Alustada tuleks pliidiplaadi tüübist. Elektripliit on täiesti tavaline, kõigile juba harjumuspärase väljanägemisega pliit malmplaatidega valgel emailitud keedupaneelil. Võtab aega, enne kui selline pind soojeneb, kuid samas see säilitab kuumust ka kauem, sobides ideaalselt näiteks toidu hautamiseks.


Samas võib pliit endast kujutada ka monoliitset ja ühtse pinnaga klaaskeraamilist pliiti, mille kõik kütteelemendid on peidetud pealispinna alla. Sellise pliidiplaadi keedualad ehk keedurõngad (eriti Hi-Light *) kuumenevad hetkega, samas jääb neid ümbritsev pliidiplaadi pind jahedaks. 

Mõnede keraamiliste pliidiplaatide puhul saate keedualade pindalat ise valida, lähtudes keedunõu põhja läbimõõdust. Funktsioon „Jääksoojuse indikaator“ annab märku sellest, kas keeduala on juba maha jahtunud või on ikka veel kuum.Ahi


Ükskõik, millise pliidiplaadi tüübi Te lõpuks valite, pliit ei ole ilma ahjuta ikka päris see. Elektriahi konvektsiooni, praevarraste ning grillimise ja toiduauruti funktsioonidega aitab Teil ellu viia ka kõige julgemad retseptid.

Tasuks pöörata tähelepanu sellele, kas ahjus on olemas: termosond* roa välis– ja sisetemperatuuri määramiseks, taimer*, mis annab Teile õigeaegselt märku sellest, kas toit on valmis ja ahju peaks nüüd välja lülitama. Mõned mudelid lülitavad ennast automaatselt välja.

Mõõtmed ja disain

Järgmine oluline samm elektripliidi valikul on selle mõõtmed ja disain, kuna nii pliidi välispind kui ka ahi peaksid sobima Teie kööki mitte ainult oma mõõtmete ja võimekuse poolest, vaid ka nägema kenad välja ning sobima köögi muude seadmete ja üldise stiiliga.

Klassikalistesse köökidesse sobivad hästi nii elektrilised kui keraamilised pliidid mõõtmetega 85х50х60 cm valge või halli emailitud pinnaga.


Modernsesse interjööri aga sobib kõige paremini keraamiline pliit displeiga, mida saab juhtida pöördnuppe keerates.


Peale selle on keedupaneelil olemas lapselukk soovimatu programmi muutmise või väljalülitamise vältimiseks, seega ei pea Te muretsema selle pärast, et uudishimulikud pere pisipõnnid pliidi välja lülitavad või sellega vanemate äraolekul mängima kukuvad.

Lõpetuseks peaks veel mainima: vaatamata sellele, et klaaskeraamikat on võrreldes elektripliidiga kergem hooldada ja puhastada, võib sellele asetada vaid ideaalselt sileda põhjaga nõusid.

Kõiki elektrilisi/keraamilisi pliite saate näha siin.

 
 
Võrdlusesse on lisatud 0 toodet
Võrdle
Eemalda
Tarnevõimalused | Maksevõimalused