Võida Galaxy Watch 4 Uudistooted Kulleriteenus Makseviisid Oluline info Kontakt
|
Skype chat
|
|


Oluline info Kuidas valida? Milline sügavkülmik valida?
Milline sügavkülmik valida?


Ka linnas elades on Teil lihtne suurele perele pikemaks ajaks toiduvarusid (liha, kala, poolfabrikaadid) säilitada ning samuti teha talveks sisse juurvilju, marju ja seeni, kui Teil on olemas sügavkülmik. Külmutamisel säilitavad marjad, puuviljad ja juurviljad oma vitamiinid ja kasulikud omadused. Käesoleva ülevaate teemaks on sügavkülmik, selle valimine ja peamised omadused.

Maht ja mõõtmed
Sügavkülma valikul kehtib järgmine rusikareegel – mida rohkem inimesi peres on, seda suurema mahuga sügavkülmikut Teil vaja läheb. Vähem kui 200-liitrine sügavkülmik on mõeldud kahe täiskasvanu ja kahe lapsega perele. Edasi peaksite mõtlema sügavkülmiku tüübile ja paigaldamise kohale.

Kui Teil on suur korter või eramaja või kui Teie kodus on avar rõdu, võite mõelda mahukale pealtpoolt avanevale horisontaalsele sügavkülmikule (sügavkülmkirst). Sügavkülmkirst võimaldab pikemaks ajaks varuda palju toiduaineid (liha, kala, poolfabrikaate), samuti teha talveks sisse juurvilju, marju ja seeni.


Vaatamata sellele, et horisontaalne sügavkülmik on mahukam kui vertikaalne, on sellest vajalikke asju mõnikord raskem leida, eriti kui sellel puuduvad kastid või riiulid. Sellepärast sobib horisontaalne sügavkülmik paremini sellistele peredele, kes teevad sisse palju talvevarusid või kavatsevad säilitada sama sorti toiduaineid või kes ei kasuta sügavkülmikut just väga tihti.

Vertikaalne sügavkülmik sobib seega paremini neile, kes täiendavad oma toiduvarusid üsna tihti. Peale selle näeb vertikaalne sügavkülmik ilus välja sama värvi külmkapi kõrval ja ei võta palju ruumi ka kõige väiksemas köögis tänu sellele, et on kõrge ja kitsas.


Vertikaalne sügavkülmik
 meenutab väliselt kappi või külmikut ning koosneb mitmest osast, lisaks on selles olemas riiulid või kastid. Sellises sügavkülmikus on igal esemel oma koht, nii on vajalikke asju sealt palju lihtsam ja kiirem leida.

Integreeritav sügavkülmik sobib suurepäraselt väiksematesse köökidesse ja suvilatesse. Selline minisügavkülmik meenutab väliselt tumbat – madal vertikaalne kapike uste ja kastide või riiulitega selle sees.

Käsitsi või automaatne sulatus
Järgmine tähtis kriteerium sügavkülmiku valimisel, olgu see sügavkülmkirst või vertikaalne sügavkülmik, on selle sulatusviis.

Sügavkülmiku käsitsi sulatamine on üsna tülikas, ning sulatamise protsess ei erine eriti tavalisest külmiku sulatamisest. Vähemalt korra aastas tuleb Teil sügavkülmik vooluvõrgust välja lülitada, tõsta kõik toiduained kastidest ja riiulitest välja ning oodata, kuni kogu jää sulab. Seejärel tuleks lahti saada sulaveest ning enne sügavkülmiku uuesti kasutama hakkamist selle sisepinnad puhtaks pesta ja kuivatada.

Selles suhtes on palju mugavam valida sügavkülmik No Frost süsteemiga („Härmatisevaba“), mis teostab sulatust automaatselt. Peale selle on No Frost sügavkülmik hea selle poolest, et toiduained selles ei jäätu isegi pikaajalisel säilitamisel. Samas ärge unustage No Frost sügavkülmikut vähemalt korra aastas tuulutada.

Sügavkülmik: võimsus ja külmutamise klass


Sügavkülmiku valikul tuleks pöörata tähelepanu järgmisele kahele omadusele: võimsusele ja külmutamise klassile.

Mida rohkem toiduaineid Te plaanite külmutada ja mida suurem on selle mahutavus, seda suurema külmutamise võimsusega peaks olema Teie sügavkülmik. 4-liikmelisele perele sobib suurepäraselt sügavkülmik võimsusega 58 kg/ööpäevas. Mida rohkem tärne, seda kauem võib sügavkülmikus toiduaineid säilitada. Sügavkülmik ühe tärniga tähendab kuni nädal aega toiduainete säilitamist temperatuuril -6° С, kahe tärniga – kuni 30 päeva -12° С juures, kolme tärniga – kuni 90 päeva -18° С juures, nelja tärniga aga tagatakse kõige pikaajalisem säilitamine: 612 kuud temperatuuril -18° С.

Kahtlemata mugav on sügavkülmik, millel on olemas „astmeline“ jahutus, kui igal osal on oma külmageneraator (jahuti), oma temperatuur ja toiduainete säilitusaeg.

Tuleb märkida, et vaatamata kõrgele külmutusklassile tarbib enamik sügavkülmikuid elektrienergiat üsna säästlikult, eriti А++ ja А+++ energiatähisega masinad.

Tähtsad omadused ja meeldivad lisavõimalused
Kõige mugavam ja lihtsam on juhtida sügavkülmikku, millel on sensor või digitaalsed klahvid, mis aitavad Teil vajalikku programmi automaatselt seadistada. Nii integreeritud sügavkülmik kui ka sügavkülmkirst või vertikaalne sügavkülmik omavad laia valikut funktsioone ja programme, ning selleks, et suudaksite neis orienteeruda, vaatleme lühidalt neist kõige huvitavamaid. LED-displeiga sügavkülmik aitab Teil vaevata jälgida kõiki protsesse, töörežiime ja jahutustemperatuuri sügavkülmiku sees.

Kui tahate, et kõik marjades, puu– ja juurviljades sisalduvad kasulikud ained ja vitamiinid säiliksid, või kui uuendate tihti oma toiduvarusid, osutub asendamatuks “Kiirkülmutuse“ funktsioon. Selle abil langeb jahekapis olev temperatuur miinimumini, mis laseb toiduaineid väga kiiresti külmutada ilma, et juba sügavkülmikus olevad üles soojeneksid. Selline sügavkülmik säilitab suurepäraselt toiduaineid ja Teie poolt juurdelisatavaid varusid pikema aja jooksul.

Kui Teie kodus juhtuvad aeg-ajalt voolukõikumised, siis hindate kindlasti jaheda õhu automaatse säilitamise funktsiooni, tänu millele saab sügavkülmik säilitada etteantud temperatuuri (tavaliselt -9 kraadi) mitme ööpäeva jooksul.

Kui aga reisite tihti, siis „Puhkuserežiim“ on see, mis hoiab pika aja jooksul ära hallituse ja ebameeldiva lõhna tekkimise tühjas sügavkülmikus, lisaks võimaldab see funktsioon elektri pealt kokku hoida.


Sügavkülmik heli– või valgussignaaliga teavitab temperatuuri muutumisest või avatud uksest. Kui Teil on väikesed lapsed, siis see funktsioon ühes lapselukuga on suurepäraseks valikuks.

Teie stiil


Eraldiseisev sügavkülmik, olgu selleks sügavkülmkirst või vertikaalne sügavkülmik, peab sobima ruumi stiili ja disainiga, olgu selleks köök, sahver või rõdu. Integreeritavat sügavkülmikut saab niiöelda peita köögimööbli sisse ja sellega ruumi säästa.

Tasub tähele panna, et osadel sügavkülmikutel on võimalik uksepooli vahetada ja valida, kummale poole sügavkülmiku uks avaneb. See omadus võib osutuda väga kasulikuks just ruumipuudusel.

Kokkuvõte
Vastates küsimusele, millist sügavkülmikut valida, jääb üle vaid loetleda käesoleva ülevaate põhilised punktid:

1. Tehke selgeks, millise mahu ja mõõtmetega sügavkülmikut vajate:
  • parimaks valikuks suurele perele ja suurte toiduvarude säilitamiseks on horisontaalne sügavkülmik või sügavkülmkirst;
  • integreeritav sügavkülmik sobib hästi köögimööbli sisse ehitamiseks;
  • vertikaalne sügavkülmik sobib kõrge külmkapi kõrvale.
2. Parim sügavkülmik on kahtlemata selline, millel on olemas No Frost funktsioon ehk automaatne sulatus.
3. Mõelge, kui paljude tähtedega ja mis klassi peaks Teie sügavkülmik olema – sellest hakkab olenema, kui kaua toiduained sügavkülmikus säilivad.
4. Parimatel sügavkülmikutel on olemas sellised funktsioonid nagu „Kiirkülmutus“, „Puhkerežiim“, temperatuuri muutumise signalisatsioon, displei, lapselukk ja uksepoole vahetamise võimalus. Selline sügavkülmik on mugav ja praktiline.

Kõiki sügavkülmikke saab vaadata siin.
 
 
Võrdlusesse on lisatud 0 toodet
Võrdle
Eemalda
Tarnevõimalused | Maksevõimalused