Võida nutitelefon Uudistooted Kulleriteenus Makseviisid Oluline info Kontakt
|
Skype chat
|
|


Oluline info Kuidas valida? Milline tahvelarvuti valida?
Milline tahvelarvuti valida?

Olete otsustanud osta tahvelarvuti, kuid ei tea neist eriti midagi? Või meeldib Teile mingi kindel tahvelarvuti, aga Te ei saa kõikidest tähistest aru? Kui tundsite ennast ära, siis see artikkel on Teie jaoks!

Ekraan: diagonaal ja resolutsioon
 


Tahvelarvuti tuleks valida eelkõige ekraanidiagonaali ja resolutsiooni järgi (mida suurem resolutsioon, seda selgem on kujutis):

 
  • Kui plaanite kanda tahvelarvutit endaga alati kaasas kotis või taskus, siis sobib Teile hästi tahvelarvuti ekraanidiagonaaliga 7-8 tolli ja resolutsiooniga vähemalt 1024х600.
  • Kui vajate tahvelarvutit kodus, tööl või reisil kasutamiseks, võiksite vaadata tahvelarvuteid, mille ekraanidiagonaal on vähemalt 10 tolli ja resolutsioon alates 1280х800. 

Elava kujutise ja hea vaatenurga tagab IPS ekraani tehnoloogiaga tahvelarvuti. Tahvelarvuti Amoled ekraaniga, näiteks Samsung Galaxy Tab S, näitab pilti, mis on eriti sügava musta tooniga, uskumatult erksate värvide ja suure kontrastsusega. TN ekraaniga tahvelarvuti on üsna odav, samas aga kõigub kujutise kvaliteet olenevalt tootjast väga heast keskmiseni. 


iPad, tahvelarvuti firmalt Apple kasutab tehnoloogiat Retina, mis tähendab, et selle ekraani konstruktsioonis pole õhuvahesid. Tänu sellele näeb sellisel ekraanil suure kontrastsusega kujutis nii, justkui asetseks see otse ekraani pinnal. Kui plaanite kasutada tahvelarvutit ka õues ereda päikesevalguse käes, läheb Teil vaja tahvelarvutit läikimisvastase kattega, näiteks iPad Air 2
.
 
Aku

Kui plaanite tahvelarvutit kogu aeg endaga kaasas kanda, peab tal olema piisavalt suur akumaht, et Te ei peaks seda pidevalt laadima. Sellepärast peaks 7-tollise ekraaniga tahvelarvuti aku võimsus olema vähemalt 3200 mAh, 8-tollise tahvelarvuti aku aga mitte vähem kui 4500 mAh. Kui Teie soovitud tahvelarvuti ekraanidiagonaal on 10 või enam tolli, läheb Teil vaja akut võimsusega 7800 mAh.

Operatsioonisüsteem

Millist tahvelarvutit valida – operatsioonisüsteemiga iOS (firma Apple toode), Android (Samsung, ACER, Prestigio, Lenovo ja teised), Windows RT või Windows (Asus, Acer, HP, Samsung, Dell jne.)? Meie arvates oleks Android nutitelefonide omanikel mugavam kasutada Androidi, iPhone omanikele –Apple iOS-i, ning Microsoft kasutajatele Windows operatsioonisüsteemiga tahvelarvutit. Kuid parema ülevaate saamiseks ja endale mugavaima tahvelarvuti valimiseks võiksite uurida iga nimetatud operatsioonisüsteemi veidi põhjalikumalt.

Android

Android on enimlevinud, Google‘i poolt loodud operatsioonisüsteem, millel töötavad selliste tootjate tahvelarvutid nagu Samsung (näiteks Galaxy Tab), ACER, Asus, Lenovo ja paljud teised vähemtuntud tootemargid. Tahvelarvuti Android operatsioonisüsteemiga on mugav selle poolest, et saate seda isikupärastada enda järgi, lisaks hoida silma peal oma ostudel, kontaktidel, kirjavahetusel ja kalendril läbi oma Google‘i konto. Lisaks sellele saate luua kõikide oma võrguandmete reservkoopiad, mis on lausa hädavajalik juhul, kui peaksite tahvelarvuti ära kaotama või õnnetul kombel kõik oma andmed kustutama. Androidil on olemas suur hulk tasuta rakendusi, teenuseid, mänge, muusikat, jne., mida saate oma tahvelarvutisse paigaldada.Tahvelarvutil töötamiseks või mängimiseks peaks sellele olema paigaldatud Androidi operatsioonisüsteemi versioon alates 4.4 ja Adobe Flash Player alates 11.х. Viimaseta jääb enamus mänge ja veebis olevaid filme Teile kättesaamatuks. Seetõttu peate selle ise käsitsi paigaldama. Arvestage sellega, et Android operatsioonisüsteemil töötav tahvelarvuti tarbib palju energiat, seetõttu vajab see pidevat laadimist.

Windows


Parim tahvelarvuti tööks või õpinguteks, eriti kui plaanite ühendada seda dokkjaama ja klaviatuuriga, on tahvelarvuti, mis töötab operatsioonisüsteemil Windows. Selline operatsioonisüsteem ei erine Teile harjumuspärasest laua– või sülearvutil olevast. Windows tahvelarvuti lubab üheaegselt töötada mitmes rakendusega, on ohutu ja tarbib vähe ressurssi. 

Protsessor ja RAM
See, kui kiire on tahvelarvuti töö ja kuidas see saab hakkama mitme programmi üheagse tööga, oleneb protsessori tuumade arvust ja selle töösagedusest, samuti operatiivmälu mahust. Mistahes tahvelarvuti sisselülitamisel hakkab see koheselt tarbima vähemalt 400500 MB operatiivmälu, sellepärast tuleks valida tahvelarvuti, mille RAM on vähemalt 1 GB. Antud juhul kehtib rusikareegel: mida rohkem on seadmel tuumasid ja mida suurem on protsessori töösagedus ja operatiivmälu maht, seda kiiremini ja võimsamalt tahvelarvuti töötab.


Tänapäeval on minimaalsed nõudmised selleks, et tahvelarvutil saaks suhelda sotsiaalvõrgustikes, lugeda raamatuid ja vaadata videosid, järgmised: kahetuumaline protsessor töösagedusega vähemalt 1000 GHz ja 1 GB operatiivmälu.

Tahvelarvutil, millel on vaja korraga mitu programmi töös hoida (näiteks töötamisel või õppimisel), peab olema 24 tuumaga protsessor ning töösagedus 1,5 GHz ja RAM suurus 12 GB.

Kui soovite mängida tahvelarvutil kaasaegseid võimsaid 3D-mänge, peaks see olema ülivõimsa 4-8-tuumalise protsessoriga, mille sagedus on vähemalt 1,5 GHz, ja RAMi suurus vähemalt 34 GB.
Sideformaadid
Meie ajal on iga tahvelarvuti varustatud vähemalt Wi-Fi mooduliga, mille abil on võimalik minna juhtmevabalt internetti. Kallimad tahvelarvutid on varustatud 3G või 4G-ga, mobiilse interneti kasutamise võimalusega läbi SIM-kaardi või mälupulga, mis teeb internetiühenduse võimalikuks seal, kus pole kättesaadav juhtmevaba side.

Bluetoothiga tahvelarvutist on võimalik saata faile telefoni, ühendada juhtmevabalt klaviatuur, kõlarid või hiir. NFC-tehnoloogia lubab kasutada tahvelarvutit andmete ülikiireks edastamiseks, näiteks kujutise edastamiseks telerile või siis saata telefoni muusikat, pannes seadmed teineteisega kergelt vastamisi.


Kui tahvelarvutisse on sisse ehitatud vastav seade, võib see töötada ka GPS navigaatorina. Kompaktne tahvelarvuti GPS-ga ei lase Teil eksida, määrates Teie asukoha ning aidates leida lühim ja mugavaim tee soovitud sihtpunkti.

Infrapunaliidesega tahvelarvutit, näiteks Samsung Galaxy Tab, saate kasutada teleri või muude nutiseadmete kaugjuhtimiseks.

Mälu: sisemälu ja mälukaart
Tahvelarvutil võib olla oma mälu, mille suuruseks on kas 8, 16, 32 või 64 GB. Millise mälusuurusega tahvelarvuti valida, sõltub täiesti maitsest, kuid siinkohal ei tasuks järgida põhimõtet „mida rohkem, seda uhkem“ – valida võiks seadet just nii suure mälumahuga, mida Te tõepoolest kasutama hakkate, sest hinnavahe võib olla märgatav. Suurema mälumahuga tahvelarvuti tasuks valida juhul, kui kavatsete talletada sellel erinevaid multimeediafaile, mis tõepoolest nõuavada palju mäluruumi.

Kui Teie poolt valitud tahvelarvuti on väikese mälumahuga, võib seda suurendada SD või microSD mälukaardi abil, kuid siis peaksid tahvelarvutil olema vastavad mälukaardipesad. Tahvelarvutit valides tuleks tähelepanelikult uurida tehnilisi karakteristikuid, kus näidatakse alati ära toetatavate mälukaartide tüüpe ning nende maksimaalset mahtu.
Kaamera
 


Tahvelarvutit on mugav kasutada reaalajas suhtlemiseks, sellepärast on sellesse tavaliselt sisse ehitatud esikaamera väikese resolutsiooniga, mis on mõeldud Skype‘s suhtlemiseks.

Tahvelarvuti ei asenda fotokaamerat, samas saab see üsna hästi hakkama Teie elu tähtsate hetkede jäädvustamisega. Kallis ja kvaliteetne tahvelarvuti lubab teha pilte resolutsiooniga vähemalt 8 Mpx, keskmine tahvelarvuti tagab 5–8 Mpx, madalama hinnaklassi tahvelarvuti aga 3–5 Mpx.
Muud detailid

Tahvelarvutit valides on oluline pöörata tähelepanu sellistele parameetritele nagu seadme kaal, korpuse materjal ning värv ja klaasi tugevus. Teie mugavuse mõttes ei peaks tahvelarvuti paksus ületama 1 cm, selle kaal peaks olema proportsionaalne ekraani suurusega ega tohiks ületada 500 grammi. Kahtlemata on metallkorpusega tahvelarvuti palju tugevam ja kukkumiste suhtes vastupidavam kui plastkorpusega tahvelarvuti, samas see ka kaalub rohkem. Plastkorpusega tahvelarvuti tõmbab ligi mitte ainult oma kerge kaalu, vaid ka rikkaliku värvivaliku poolest, mille hulgast leiate endale kindlasti midagi meelepärast.

Kokkuvõte: milline tahvelarvuti valida

Tehke endale selgeks, millistel eesmärkidel ja mis tingimustes hakkate tahvelarvutit kasutama: kas õpinguteks, tööks, kodus; kas hakkate seda endaga pidevalt kaasas kandma ka tänaval. Olenevalt kasutuseesmärkidest, otsustage enda jaoks ära ka järgmised näitajad:

1.       Ekraanidiagonaal ja kvaliteet: 7–8-tolline tahvelarvuti mahub lihtsasti kotti või taskusse, enam kui 10-tolline tahvelarvuti sobib ideaalselt õpinguteks ja tööks kodustes tingimustes, eriti siis, kui ühendate selle dokkjaama ja klaviatuuriga. Pidage meeles, et nii ekraani suurus kui ka operatsioonisüsteemi tüüp mõjutavad aku tarbimist. Mängude armastajad ja inimesed, kes töötavad graafikatöötlusprogrammidega, võiksid valida kvaliteetse ekraaniga tahvelarvuti, samal ajal kui põnevate filmide või erksate fotode vaatamiseks piisab ka tavalisest ekraanist.

2.      Operatsioonisüsteem. Tuletame meelde, et Windows operatsioonisüsteemiga tahvelarvuti on mugav nii õpinguteks kui tööks, kuna on väga sarnane lauaarvutites ja sülearvutites kasutatavale harjumuspärasele Windowsile. Android on lihtne ja tahvelarvutites enimlevinud operatsioonisüsteem, mida kasutavad paljud tootjad (Samsung, Acer, Asus, Toshiba, jne.) ning mis pakub loetamatul hulgal tasuta rakendusi ja meelelahutust. Tahvelarvuti Apple iOS operatsioonisüsteemiga ehk iPad on ohutu ja mugav kasutada, eriti just iPhone‘i või MacBooki omanikele.

3.      Protsessor ja RAM. Võimas ja kiire tahvelarvuti on tõeline leid tänapäeva ressursimahukate mängude armastajatele. Keskmise jõudlusega tahvelarvuti on parimaks valikuks töötamisel või õppimisel, väiksema võimsusega tahvelarvuti sobib suurepäraselt netis surfamiseks, raamatute lugemiseks, lihtsamate mängude mängimiseks, sotsiaalvõrgustike kasutamiseks ja Skype-kõnedeks.

4.      Sideformaat: kui tihti kasutate internetti ja kas vajate pidevat juurdepääsu postkastile või sotsiaalvõrgustikele?

5.      Mälumaht ja mälukaartide tüübid: kas hakkate tahvelarvutit kasutama andmete talletamiseks? Pidage meeles, et mälukaardi formaat ja maht peavad vastama konkreetse tahvelarvuti spetsifikatsioonidele.

6.      Kaamera resolutsioon: kas hakkate tahvelarvutit kasutama kaamerana või vajate lihtsalt esikaamerat reaalajas suhtlemiseks Skype‘s?

7.      Töökindlus ja disain. Kui tahvelarvuti tähendab Teie jaoks pigem kompaktset mobiilset seadet, mis hakkab Teid saatma 24 tundi ööpäevas, peab see olema vastupidav ja kerge ning rõhutama Teie isikupärast stiili. Kui aga eelistate rahulikumat eluviisi ja olete eelkõige huvitatud ekraani kvaliteedist ja ressursimahukamate rakenduste olemasolust erinevat tüüpi tööde jaoks, siis laieneb Teie valik automaatselt raskemate ja õrnema korpusega tahvelarvutitele.

Kõiki e-pood RDE.EE tahvelarvuteid näete siin.

 
 
Võrdlusesse on lisatud 0 toodet
Võrdle
Eemalda
Tarnevõimalused | Maksevõimalused