Võida nutitelefon Uudistooted Kulleriteenus Makseviisid Oluline info Kontakt
|
Skype chat
|
|


Oluline info Kuidas valida? Milline teler valida?
Milline teler valida?
Maailmas on enam kui 120 teleritootjat ja mitu tuhat telerimudelit. Iga tootja püüab üllatada tarbijaid uute tehnoloogiate ja lahendustega, milliseid on väga palju. Sellepärast püüamegi aidata Teil täna valida telerit, võttes arvesse viimaste aastate uusi ja põnevaid funktsioone.
Ekraanidiagonaal

 

See on üks tähtsamaid kriteeriume teleri valikul, kuna ekraanidiagonaalist hakkavad sõltuma teleri mõõtmed, kaal ja hind. Et teleri vaatamine oleks võimalikult mugav, peab ekraanidiagonaal vastama selle ruumi mõõtmetele, kuhu seda paigaldada plaanite. Siinkohal ärge valige kohe kõige suuremat telerit, kuna esiteks ei näe hiiglaslik teler väikses köögis just kena välja, ning teiseks ei ole seda ka eriti mugav vaadata.

Ekraanidiagonaali mõõdetakse tollides (näiteks 32 tolli või 42 tolli), kui aga Teid huvitab, mis see sentimeetrites teeb, siis üks toll võrdub 2,54 sentimeetriga. Enimlevinud telerid on ekraanidiagonaaliga 32 kuni 47 tolli. Elutuppa valitakse enamjaolt suuri telereid, kuna just sinna koguneb õhtuti tavaliselt kogu pere ja seal võetakse vastu külalisi. See tähendab, et kujutis peab olema selge mistahes nurgast vaadatuna.

 


Kööki ja magamistuppa võiks osta natuke väiksema teleri, kuna tavaliselt on need ruumid palju väiksemad kui elutuba. Kööki sobivad hästi mudelid, mille ekraanidiagonaal on 20–26 tolli, magamistuppa aga natuke suuremad – kuni 32-tollised mudelid.

Ekraanidiagonaali valikul tuleks lähtuda vaataja kaugusest ekraanist. Tavaliselt on nii, et mida kaugemal vaataja telerist asub, seda suurem peaks olema ekraanidiagonaal. Reeglina on kõige optimaalsem kaugus vaatajast ekraanini kolm-neli ekraanidiagonaali. Niiviisi langeb silmadele minimaalne koormus ja silm suudab pilti paremini haarata ilma, et kujutise kvaliteet kannataks. Teisisõnu, kui soovite osta telerit diagonaaliga 17 tolli, siis kõige parem on seda vaadata umbes meetri kauguselt. Suurema, 70–80 tollise ekraanidiagonaaliga telerit on mugavam vaadata umbes 5
6 meetri kauguselt.
Resolutsioon

Lihtsalt rääkides kujutab ekraani resolutsioon endast pikslite arvu pildil. Seda tähistatakse kahe numbriga: pikslite arv horisontaalselt ja vertikaalselt (näiteks 1366 x 768). Resolutsioon mõjub kujutise kvaliteedile ja teravusele, suure resolutsiooni korral on ka kõige väiksemad detailid ja jooned selgesti näha. Tänapäeval eristatakse 3 liiki resolutsiooni: HD 720p (1366 x 768), Full HD 1080p (1920 x 1080), Ultra HD (3840 x 2160).

HD standardit kohtab kõige sagedamini väiksema diagonaaliga telerites, see on suuteline taasesitama 576p, 720p ja 1080i formaadis signaale (see on tavalise kaabeltelevisiooni ja digi-TV kanalite ning DVD-filmide formaat).

Full-HD on võimeline taasesitama 1080p kvaliteediga kujutist, seda kasutatakse Blue-Ray mängijates, arvutimängude ja mõnede digi-TV kanalite puhul.

Ultra HD standard on kõige hiljutisem saavutus televisiooni valdkonnas, kuna seda tüüpi telerid on alles hiljuti turule ilmunud. Ultra HD on ülikõrge teravusega digiformaat, mis ületab Full HD kujutise resolutsiooninäitajaid neli korda. Ultra HD formaati kutsutakse ka 4K formaadiks, see tagab uskumatult selge ja detailse kujutise sügavate ja külluslike värvidega. Praegu on turul ka Ultra HD resolutsiooniga mudelid, mida pakuvad firmad
LG, Sony ja Samsung.

Uusimad funktsioonid

Nüüd võiksime vaadelda kõige moodsamaid funktsioone, mis on olemas telerite viimastel mudelitel. Kõiki neid funktsioone ühendab üks asi – nad muudavad teleri tavalisest telekanalite vaatamise seadmest koduseks meelelahutuste multimeediakeskuseks.

Smart TV

Smart TV on tehnoloogia, mille abil on telerisse integreeritud internet ja erinevad interaktiivsed teenused, samuti tähendab see võimalust ühendada telerit arvutiga. Igal Smart TV telereid pakkuval tootjal on väga erinev funktsioonide valik. Vaatleme neist kõige populaarsemaid. Samsung telerid on varustatud sisseehitatud Wi-Fi mooduliga, niiviisi saab selliseid telereid ühendada internetivõrku. Samsung Smart TV tähendab võimalust kasutada erinevaid rakendusi ja sotsiaalvõrgustikke ning netis surfamist ehk kõike seda, millega oleme juba harjunud nutitelefone ja tahvelarvuteid kasutades, ainult et nüüd on see võimalik ka suurel ekraanil. Muuseas, suur ekraan sisseehitatud veebikaameraga lubab selliste suhtlusprogrammide nagu Skype ja Google Talk mugavat kasutamist. Funktsioon AllShare aitab kergesti ja lihtsasti läbi vaadata teleril toimuvat teistelt Samsung seadmetelt ja vastupidi.

LG Smart TV telerid paistavad silma ekraanil paiknevate programmide väga lihtsate juhtimisvõimaluste ja mugava asetusega. Funktsioon Smart Share võimaldab näidata teleriekraanil arvutil, mälukaardil või kõvakettal  asuvaid fotosid või videosid. LG pakub väga suurt valikut tasulisi ja tasuta rakendusi igale maitsele, mida saab alla laadida veebipoes LG Apps.
3D-televisioon

Pikki aastaid on tootjad vaeva näinud 3D-tehnoloogia juurutamise kallal teleritesse ning on lõpuks sellega edukalt hakkama saanud. Nüüdsest töötavad nad tehnoloogia parandamise suunas, pakkudes LG teleritele selliseid funktsioone nagu SD Depth Control, mis tähendab, et 3D-kujutise ruumilisust ja sügavust saab reguleerida käsitsi. Teised tootjad, nagu näiteks Samsung, teades, et 3D-formaadis filme ja saateid ei ole veel väga palju, pakuvad tavalise video konverteerimise funktsiooni 3D-formaati otse teleris. Paljud tootjad pakuvad nüüd mitte ainult kolmemõõtmelist kujutist, vaid ka heli. Aina sagedamini on telerid varustatud sellise funktsiooniga ning võimalik, et lähitulevikus jõuab 3D-funktsioon kõikidesse teleritesse, meie aga saame nautida tõelist kinoelamust otse oma kodus.

 Kõiki LED-telereid näete siin, Ultra HD TV telereid siin ja Oled TV telereid siin.

 
 
Võrdlusesse on lisatud 0 toodet
Võrdle
Eemalda
Tarnevõimalused | Maksevõimalused