Milline külmkapp valida?

Meie spetsialistid kuulevad üsna sageli sellist küsimust nagu: „Kuidas valida külmkappi?“ Vaatamata sellele, et internetis on selle kohta palju infot ja ülevaateid, on nende peamiseks puuduseks see, et sageli on need kirjutatud ühe või teise tootja külmkappide reklaamimiseks. Meie aga soovime jagada Teile paar lihtsat näpunäidet selle kohta, kuidas valida selline külmkapp, mis just Teile kõige paremini sobib.
Külmkapi mõõtmed ja selle asukoht
Niisiis, külmkapi valikul tuleks eelkõige mõelda sellele, mille jaoks Te seda kasutama hakkate ja kuhu selle paigutate. Vaatleme paar kõige populaarsemat lahendust.

Kui Teil on suur pere, kui armastate talvevarusid sisse teha ja Teil on köögis palju vaba ruumi, siis tasuks Teil pöörata tähelepanu mahukale kaheukselisele (Side-by-Side) või siis kolme või isegi nelja uksega (French door) külmkapile.

 
Alternatiiviks oleks integreeritav külmkapp, mis mahutab toiduainete nädalase varu mitmele inimesele, või siis väiksem külmkapp, mis sobib nii suvemajja kui ka koju minikülmikuks.
Sügavkülmik
Olenevalt sellest, kas Teile meeldib varusid sisse teha, saate valida külmkappi kas sügavkülmikuga või ilma, samuti saate valida, kus see paikneb (kas külmkapi üla– või alumises osas, kas see on eraldi uksega, jne.).

 
Siinkohal on oluline teada, et enamikul sellistest külmikutest on vahetatavad uksepooled, nii saate uksepoolt vahetada endale mugavamaks, et need ei segaks Teie toimetamisi ega lööks vastu külgnevat köögimööblit.
Teie stiil
Järgmine külmkapi valikul eelseisev otsus puudutab külmkapi disaini, soovib ju enamik inimesi, et külmik sobiks kenasti ümbritseva interjööriga. Siinkohal peate valmis olema selleks, et Teid ootab ees lai valik erinevat värvi, erineva kuju ja erinevast materjalist valmistatud külmikuid. Kui aga liiga palju valikuid tekitab Teis peavalu, võite külmiku üldse mööbli sisse ära peita.

Kaasaegse väljanägemise annab külmkapile puutetundlik juhtimispaneel ja ekraan külmiku välisküljel.

Funktsionaalsus
Kui olete paika pannud tulevase külmkapi mõõtmed ja otsustanud, millise disainiga see olema peaks, liigume edasi vajalike funktsioonide juurde. Järgnevalt vaatleme põhjalikumalt mõnda programmi, et saaksime juba lõpliku valiku poole liikuda.

Ütleme kohe ette ära, et enamik turul saadaolevaid külmkappe on väga energiasäästlikud*, mis tähendab, et need järgivad Euroopa Liidu standardeid, tarbides vähe elektrit ja mitte reostades ümbritsevat keskkonda. Lisaks sellele on suurema osa külmikute seinad ja sisepinnad töödeldud spetsiaalse antibakteriaalse kattega, tänu millele säilivad toiduained kauem ja jahekapis ei teki ebameeldivaid lõhnu.

Enamikul külmkappidest on olemas nii sügavkülmiku kui jahekapi automaatne sulatussüsteem. “No Frost”* tehnoloogiaga külmkapid ei jäätugi kunagi ja seega ei teki ka vajadust neid sulatada.


Kiirkülmutuse“ ja „Kiirjahutuse“* funktsiooniga külmkapid tagavad selle, et sügavkülmikusse või jahekappi asetatud toiduained ei rikne, nagu ei juhtu ka sinna varem asetatud toiduainetega. Taoline funktsioon on kasulik näiteks siis, kui Teile meeldib teha sisse marinaade või kui täiendate pidevalt oma toiduainete varusid.

Et juurviljad ja maitseroheline püsiksid alati värsked, on eraldi “Värskuse tsoon“ külmikus lausa asendamatu, liha või kala jaoks sobivad aga optimaalselt “Nulltsooni“ tingimused.
Kokkuvõte: 4 sammu külmkapi valimisel:

  1. Külmkapi mõõtmed ja selle tulevane asukoht;
  2. Sügavkülmiku olemasolu ja asukoht;
  3. Disain;
  4. Funktsionaalsus.

Ülalpool said loetletud vaid kõige põhilisemad nipid külmkapi valikul. Meie spetsialistid aitavad heameelega valida just Teile sobiva külmiku.

Kõiki külmkappe saate vaadata siin.